برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای مهندسان

10 / 10
از 1 کاربر

برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای مهندسان

حدود 163000 داوطلب در آزمون های ورود به حرفه مهندسان ویژه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال در رشته های مهندسی عمران نظارت (صبح پنجشنبه 1 مرداد)، مهندسی عمران اجرا (بعدازظهر پنجشنبه 1 مرداد)، مهندسی عمران محاسبات (صبح جمعه 2 مرداد)، معماری (نظارت-اجرا-طراحی)، شهرسازی، نقشه برداری، ترافیک، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی شرکت داشتند. وزیر راه و شهرسازی، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و برخی از مدیران کل آن وزارتخانه از یکی از حوزه های برگزاری آزمون واقع در پردیس شماره 2 دانشگاه تهران بازدید به عمل آوردند.

در حاشیه بازدید از این آزمون وزیر محترم راه و شهرسازی طی اظهاراتی بیان داشت این آزمون بزرگترین آزمون حرفه ای کشور محسوب می شود که در هفت رشته مهندسی برگزار می گردد. آقای عباس آخوندی در ادامه گفت: فارغ التحصیلان رشته های مهندسی جهت ورود به فعالیت حرفه ای باید از قبل آماده گردند تا بتوانند مسئولیت صحت انجام علملیات ساختمانی اعم از طراحی، نظارت و اجرا را در ساخت و سازها بر عهده بگیرند، به همین منظور پس از فارغ التحصیلی دوره هایی برگزار می شود که برای آشنایی کامل مهندسان با مقررات ملّی ساختمان است و صرفاً مهندسانی که در این آزمون ها شرکت نموده و موفق شوند، می توانند کار حرفه ای انجام دهند. طبق اظهارات وزیر محترم راه و شهرسازی در حال حاضر بیش از 300 هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند.

برگزاری آزمون نظام مهندسی مرداد 94

آزمون ورود به حرفه مهندسان موسوم به آزمون نظام مهندسی در 43 شهر کشور و 89 حوزه امتحانی برگزار شد. استان تهران با 28267 نفر بیشترین داوطلب و استان ایلام با 1362 نفر کمترین داوطلب را به خود اختصاص داده بودند.  

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()