مؤسسه مهندسان عمران ICE

10 / 10
از 1 کاربر

مؤسسه مهندسان عمران ICE

ICE یکی از موسسات جهانی پیشرو در زمینه مهندسی عمران می باشد که سابقه آن به حدود 200 سال می رسد. در سال 1818 سه مهندس جوان در یک کافی شاپ در لندن موسسه مهندسان عمران را که اولین نهاد تخصصی مهندسی در جهان به شمار می رفت بنا نهادند. آنها آرزو داشتند که مهندسان زیادی به موسسه آنها بپیوندند. بعد از دو سال تکاپو در جذب اعضای جدید، ICE از توماس تلفورد خواست تا اولین رئیس این نهاد باشد. دیدار و جذب تلفورد در سال 1820 نه تنها تقویت مهمی برای این نهاد محسوب می شد، بلکه تاثیر بسیار مهمی در شکل گیری آنچه امروز به عنوان ICE می شناسیم، داشت.

توماس تلفورد مهندسی کارکشته بود که انواع مختلف سازه ها و زیرساخت ها از کلیسا، قلعه و پل گرفته تا کانال، بندرگاه و تونل ساخته بود. اسم مستعار او سلطان جاده ها بود؛ زیرا او در طول زندگی خود بیش از 1000 مایل جاده ساخته که از همان مسیرها و زیرساختها جهت ساخت بزرگراه های انگلستان استفاده گردید.

توماس تلفورد

به واسطه ارتباطات سیاسی و اجتماعی تلفورد، اعضای بسیاری چه در انگلستان و چه خارج از انگلستان به این نهاد پیوستند. اما مهمترین نقش او کمک به دریافت اجازه نامه سلطنتی ICE در سال 1828 بود. این اجازه نامه (که در سال 1975 توسط ملکه الیزابت دوم تمدید گردید)، این اجازه را به این موسسه می داد که به عنوان یک موسسه پیشرو و معتبر در زمینه مهندسی عمران به فعالیت بپردازد.      

رسالت این موسسه در کنار ارتقای شایستگی های اعضا، تشویق آنها در جهت توسعه حرفه ای، با فراهم آوردن گستره ای از منابع اطلاعاتی مهندسی عمران برای آنها، می باشد. این منابع دربرگیرنده انتشارات پیشرو در این صنعت و دوره های مناسب آموزشی با مدیریت ICE می باشد. خدمات این موسسه به گونه ای است که هر زمان اعضای آن نیاز به دریافت خدمات داشته باشند به آنها اختصاص می یابد. همچنین توصیه های قانونی و راهنمایی های کاربردی جهت حل تنازعات و اختلاف نظر های مرتبط با کارهای تخصصی مهندسی عمران به اعضا ارائه می دهد. صندوق اعتبارات ICE نیز فرصت های حمایتی و توسعه ای در اختیار اعضا و خانواده شان قرار می دهد.

ICE

این موسسه بوسیله اعضای آن اداره می شود. شورای ICE مسئول جهت گیری های استراتژیک این نهاد می باشد. این شورا متشکل از 44 عضو می باشد که توسط همه اعضا انتخاب می شوند. تعداد کل اعضای این موسسه تا پایان سال 2014 میلادی 86400 نفر بوده است که از این تعداد 20907 نفر دانشجو می باشند.

ICE سه نقش اساسی را برای خود تعریف نموده است:

  • ارتقای شایستگی متخصصان مهندسی عمران و ارائه ابزارهای لازم جهت تداوم روند رشد و توسعه آنها.
  • کمک به صنعت ساخت و ساز برای بهره گرفتن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات این موسسه جهت حفظ و بهسازی محیط زیست.
  • بهبود مشارکت مهندسان عمران جهت ایجاد انجمنی جهانی. 

 

عضویت در ICE برای دانشجویان رایگان است و دانشجویان تا زمانی که مشغول به تحصیل باشند می توانند از تسهیلات این موسسه به طور رایگان استفاده نمایند. علاقمندان می توانند برای عضویت در این موسسه به آدرس www.ice.org.uk مراجعه فرمایند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()