نکات نظارت و اجرای آسانسور

10 / 10
از 1 کاربر

نکات نظارت و اجرای آسانسور

 محیط آسانسور دارای سه قسمت اصلی موتورخانه (برای قرار دادن موتور، گیربکس، و تابلوی برق)، چاه آسانسور (برای نصب درها، ریل ها، و حرکت کابین و وزنه)، و چاهک (در پایین ترین قسمت آسانسور برای قرارگیری ضربه گیرها یا بافرها) می باشد.

- اجزای اصلی یک آسانسور معمولی به شرح شکل زیر می باشد.

اجزای اصلی آسانسور

اجزای اصلی آسانسور

 

- موتور محرک می تواند دارای گیربکس یا گیرلس باشد. کنترل آن دو سرعته (تند و کند) و یا با سرعت کنترل شده توسط تغییر ولتاژ و فرکانس، VVVF (Variable Voltage Variable Frequency یا تری وی اف)، می باشد. مزیت تری وی اف علاوه بر صرفه جویی حداقل 35 درصدی در مصرف برق، حرکت نرم و روان آسانسور می باشد. به همین دلیل نصب موتور VVVF در بیمارستان ها از سال 1387 الزامی شده است.

- وزن کابین آسانسور توسط وزنه تعادل خنثی می گردد. بنابراین موتور تنها باید وزن نفرات داخل کابین را تحمل نماید. محاسبه توان موتور با فرمول خاصی صورت می گیرد اما می توان به طور تقریبی به ازای هر نفر 1 کیلووات توان موتور در نظر گرفت. مثلا برای ظرفیت 5 نفر یک موتور 5 کیلووات یا 7 اسب لازم است.   

- موتور آسانسور سه فاز است و کابل آن به طور مستقل از پای کنتور کشیده می شود. حتما باید کابل آسانسور 5 سیمه باشد که سه تای آن فاز، یکی نول و یکی PE یا سیم حفاظت می باشد.

- سیستم ترمز که از یک سیم پیچ، هسته فلزی متحرک، بازو و لنت ترمز تشکیل شده است، روی موتور نصب می گردد. ترمز تنها زمانی آزاد است که آسانسور در حال حرکت است.

- کابین همان اطاقک متحرک و محل استقرار مسافرین و بار است. بدنه کابین آسانسور معمولا به وسیله ضربه گیرهایی به اسکلت اصلی (یوک) متصل می گردد. یوک همان بخشی از کابین است که به کابل های فولادی در سیستم محرک کششی یا جک در سیستم محرک هیدرولیک متصل می شود. تجهیزات هدایت کابین در مسیر عمودی و سیستم توقف مکانیکی کابین روی یوک نصب می شوند.

کابین و یوک

کابین ویوک

 

- ظرفیت آسانسور را با نفر یا کیلوگرم بیان می کنند که هر نفر معادل 75 کیلوگرم در نظر گرفته می شود. مساحت کابین آسانسور 4 نفره 0.8 مترمربع و به ازای هر نفر 0.15 مترمربع به آن اضافه می شود. ارتفاع سقف کابین آسانسور 220 الی 240 سانتیمتر می باشد.

- سیستم توقف مکانیکی آسانسور شامل دو قسمت گاورنر و پاراشوت می باشد که از مهمترین تجهیزات ایمنی هر آسانسور محسوب می شوند. گاورنر وسیله مکانیکی کنترل سرعت است که بر اساس نیروی گریز از مرکز عمل می نماید. هنگامی که بنا به دلایلی، مانند پاره شدن سیم بکسل ها یا خُرد شدن گیربکس، سرعت حرکت آسانسور به 1.15 برابر سرعت معمول آن رسید، اهرم گاورنر به کار می افتد. به محض عمل کردن اهرم گاورنر، اهرم های متصل به پاراشوت ها که در بالای کابین قرار دارند، تحریک شده و عمل قفل کردن و ایستادن کابین اتفاق می افتد (همزمان برق آسانسور نیز توسط میکروسوئیچ گاورنر قطع می شود).

گاورنر

گاورنر

 

- دو نوع پاراشوت داریم: پاراشوت آنی و پاراشوت تدریجی. در سرعت های بیشتر از 0.6 متر بر ثانیه استفاده از پاراشوت های تدریجی الزامی است؛ زیرا اگر از پاراشوت آنی استفاده شود هنگام ترمز اضطراری سرنشینان آسانسور پرتاب می شوند.

 پاراشوت

پاراشوت

 

- سیم بکسل یا طناب فولادی بهتر است از نوع هسته کنفی باشد. وجود هسته کنفی در این نوع طناب های فولادی منجر به آن می شود که دائما به طور خود به خود روغنکاری شوند.

- بهتر است روی سیم بکسل ها ورق یا میله ای فلزی (حفاظ سیک) در ارتفاع یک سوم قطر سیم بکسل تعبیه گردد تا سیم بکسل از ریل خود خارج نشود. رنگ زدن یا علامت رنگی گذاشتن بر روی سیم بکسل که نشاندهنده حرکت یک طبقه است (تراز توقف روی سیم بکسل ها)، در مواقع اضطراری بسیار مفید است.

ریل ها در حالت سیستم محرک کششی ستون هایی هستند که مسیر حرکت کابین و وزنه تعادل را ثابت نگه می دارند و آنها را هدایت می نمایند. ریل ها از جنس فولاد و به شکل T می باشند و طول آنها معمولا 5 متر است.

 ریل

ریل

 

- کابین و وزنه تعادل باید هر کدام به وسیله حداقل 2 ریل هدایت شوند. استحکام ریل ها و اتصالات آن باید به گونه ای باشد که بتواند نیروهای ناشی از عملکرد پاراشوت (ترمز ایمنی) و انحنا و پیچش های ناشی از بار نامتعادل را تحمل نماید. ریل ها باید به گونه ای به سازه ساختمان نصب شوند که اثرات ناشی از نشست ساختمان باعث ایجاد اختلال عملکرد آن نگردد. جوشکاری ریل ها به یکدیگر یا به براکت و سازه ساختمان ممنوع می باشد و باید از اتصالات پیچی استفاده گردد.

- شاسی کشی و آهنکشی آسانسور باید به وسیله ضدزنگ در مقابل خوردگی محافظت شود.

- وزنه تعادل برای تعادل و خنثی کردن بخشی از وزن کابین و مسافر و در نتیجه کاهش نیروی لازم برای حرکت کابین طراحی شده است. وزن وزنه تعادل معادل وزن کابین بعلاوه نصف ظرفیت کابین می باشد و جنس آن عمدتا از چدن است. وزنه های تعادل باید به گونه ای در قاب مهار شوند که در اثر ضربات احتمالی شکسته نشده و از قاب خارج نشوند.

- ضربه گیرها برای جلوگیری از ایجاد ضربه شدید در کابین و آسیب به مسافران در شرایطی که سیستم ایمنی به خوبی عمل نکند، در چاله آسانسور نصب می شوند. در سه نوع لاستیکی (برای سرعت های کمتر از 1 m/s)، فنری (برای سرعت های کمتر از 1.6 m/s) و هیدرولیکی هستند. برای آسانسور ساختمان های معمولی با سرعت 1 m/s معمولا از نوع فنری استفاده می شود.

- توصیه می شود در چاهک آسانسور کفشویی تعبیه گردد که با استفاده از لوله پولیکا آب های ورودی به چاهک را به خاک هدایت نماید.   

- موتورخانه آسانسور باید دارای روشنایی و تهویه مناسب باشد. افزایش دمای محیط می تواند بر عملکرد موتور تأثیر نامناسب بگذارد.

- سیم کشی آسانسور که از داخل چاه می گذرد باید دارای کانال کشی مناسب باشد و عبور هرگونه لوله آب و فاضلاب و کابل های متفرقه از داخل چاه ممنوع است.

- در چیدن دیواره چاه باید دقت شود. می توان برای دیواره چاه از هرگونه مصالحی استفاده نمود به شرط آنکه تحمل حداقل 1 ساعت آتش سوزی را داشته باشد و دودهای مضر متصاعد نکند.

- كل بارهاي استاتيك و ديناميك قطعات ثابت و تجهيزات معلق آسانسور ‌به علاوه ظرفيت آن بر سقف چاه آسانسور وارد مي‌شود، لذا نيروهاي وارده به اين سقف، بايد محاسبه شده، در طراحي سازه و سقف چاه در نظر گرفته شود و در هنگام اجرا به درستی اجرا گردد.

- توصیه اکید می گردد ناظرین ساختمان بعد از ارائه گواهی تاییدیه استاندارد توسط مالک اقدام به تایید نهایی و ارائه پایانکار نمایند. 

 

ارسال نظر

محمد : سوال
1 0
نقش سوئسچ های محدود کننده چیه؟
مدیریت : پاسخ
3 0
میکروسوئیچ کلیدیه که برای قطع و وصل یک حرکت خطی یا دورانی و یا تعویض جهت حرکت به کار می ره.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()