10 شرکت برتر دنیا در زمینه ساخت و ساز

10 / 10
از 1 کاربر

ده شرکت برتر ساخت و ساز جهان

10 شرکت برتر دنیا در زمینه ساخت و ساز

 

10. شرکت لیینگ اورورکه (Laing O’Rourke)

این شرکت بریتانیایی در مقایسه با دیگر رقیبان خود که در فهرست 10 شرکت برتر قرار دارند، بسیار جوان است، اما به سرعت گسترش پیدا کرده است و در دهه گذشته در حال کار کردن بر روی پروژه های برجسته ای شامل Ascot Racecourse و ترمینال 5 فرودگاه "هیترو" بوده است. در خارج از بریتانیا نیز در حال اجرای پروژه بزرگ توسعه ساحل "الرها" در ابوظبی می باشد.

 

9. گروه رویال بم Royal BAM Group

این شرکت در سال 1886 در هلند بنا نهاده شد. در سال 1996 مجموعه ورزشی باشگاه فوتبال آژاکس آمستردام را ساخت. عبارت BAM که مخفف Bataafsche Aanneming Maatschappij به معنی شرکت ساخت و ساز "باتاویا" می باشد. در حدود 27000 نفر در این گروه مشغول به کار هستند.

 

8. کیِویت Kiewit

شرکت کیویت که در نبراسکا تاسیس شده است بدلیل آنکه کارمندان آن مالک آن هستند در فهرست 10 شرکت برتر منحصربفرد است؛ بدین معنی که سهامداران شرکت خود در پروژه ها مشغول به کار هستند. این شرکت در فهرست 400 پیمانکار برتر در سال 2013 حائز رتبه سوم گردیده است.

 

7. شرکت بویگس کانستراکشن Bouygues Construction

این شرکت فرانسوی دارای بیش از 130000 نیرو در 80 کشور مختلف می باشد. در اواسط دهه 1990 به وسیله ادغام با تلکام گسترش یافت که جریان درآمد دیگری برای آن ایجاد گردید. از جمله شرکت های تابعه آن، گروه کولاس می باشد که در ساخت و ساز راه و راه آهن فعالیت دارد.

 

6. بالفور بیتی Balfour Beatty

این شرکت چندملیتی در سال 1909 توسط جرج بالفور و اندرو بیتی بنا نهاده شد. دفتر مرکزی آن در لندن است. این شرکت اخیرا یکی از بازیگران مهم پروژه خط ریلی پایتخت انگلستان بوده است. بالفور بیتی در بیش از 80 کشور دنیا فعالیت دارد و در حدود 40000 نفر در استخدام آن می باشند.

 

5. اسکانسکا Skanska

این شرکت چند ملیتی در سوئد تاسیس گردیده و در بخش های ساخت و ساز پروژه های مسکونی، تجاری و زیرساخت ها فعالیت دارد. اسکانسا در ایالات متحده به واسطه ساخت مجموعه ورزشی میدولند و آشیانه جت ها و هواپیماهای غول پیکر NFL در نیویورک شناخته شده است. بیش از 50000 نفر برای اسکانسا کار می کنند.

 

4. هاچتیف Hochtief

این شرکت آلمانی با تمرکز بر روی پروژه های زیرساختی به وسیله شرکت تابعه خود تحت عنوان "ترنر" در ایالات متحده شروع به فعالیت نمود. هاتچیف که در سال 2015 صد و چهلمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت، در حدود 80000 نیرو دارد. شرکت پیمانکاری اسپانیایی با عنوان Grupo ACS مالکیت بخش عمده سهام این کمپانی یعنی 50.16 درصد آن را از سال 2011 بر عهده دارد.

 

3. بچتل Bechtel

این شرکت مقاطعه کار آمریکایی ساخت پروژه های بزرگی نظیر سد "هووِر" تکمیل شده در سال 1936، سیستم خط لوله ترانس آلاسکا در دهه 70 میلادی، و اخیرا پروژه بیگ دیگ اتمام یافته در سال 2007 را بر عهده داشته است. این شرکت دارای بیش از 53000 نفر پرسنل در سراسر جهان می باشد.   

 

2. گروپو ای سی اس Grupo ACS

این شرکت اسپانیایی در سال 1997 از طریق ادغام دو شرکت ساخت و ساز دیگر شکل گرفت. این شرکت در سال 2011 با اکتساب بخش عمده ای از سهام هاچتیف به سرعت رشد کرد. گروپو ای سی اس در ساخت سد "آلکواِوا" در پرتغال و آسمانخراش های "توره دی کریستال" و "توره اسپاشیو" در اسپانیا فعالیت داشته است.

 

1. وینچی Vinci

این شرکت 115 ساله فرانسوی بیشترین درآمدی را به عنوان یک شرکت ساخت و ساز خصوصی در جهان گزارش نموده است که این جایگاه به واسطه هوش مدیران آن و ساخت پروژه های زیرساختی برجسته و بزرگ مقیاسی نظیر سد گاریِپ در آفریقای جنوبی که در سال 1971 تکمیل گردید و ساخت استادو فرانس بدست آمده است. ورزشگاه استادو فرانس در سال 1998 و برای برگزاری بازی های جام جهانی ساخته شد و اکنون به عنوان ورزشگاه ملی فرانسه شناخته می شود. وینچی دارای 183000 نیرو در سراسر جهان می باشد. این گروه هم اکنون در حال فعالیت در پروژه 440 میلیون یورویی بزرگراه ویژه آتلانتا-جورجیا و پروژه گاز مایع طبیعی ویتستون در استرالیا می باشد.

 

منبع: constructionglobal.com

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()